Zalety pożyczek gotówkowych

Tak już w życiu bywa, że nie zawsze mamy tyle pieniędzy ile jest nam akurat potrzebnych. Istnieją różne rozwiązania tego problemu, a jednym z nich jest pożyczka gotówkowa. Co warto o niej wiedzieć? I w jakich przypadkach jest to dobre rozwiązanie?

Szybkie pieniądze

Pożyczka gotówkowa nie jest kredytem, dlatego podlega pod prawo cywilne, a nie bankowe. Znacząco skraca to niezbędne formalności. W związku z tym jest to idealne rozwiązanie dla osób będących w nagłej sytuacji.

Czasami jest możliwe otrzymanie pożyczki w 15 minut, a jedynym potrzebnym dokumentem jest dowód osobisty. Nie oznacza to, że jest to najlepsze rozwiązanie i polecane dla wszystkich, ale sprawdza się gdy stoimy pod tak zwaną „ścianą”.

Ile pieniędzy można pożyczyć

Wnioskując o pożyczkę nie musimy mieć konkretnego celu na który przeznaczymy pieniądze. Jednocześnie kwota jaką możemy otrzymać jest znacząco niższa niż w przypadku kredytu. Większość ofert oscyluje w granicach 1000 zł do 10000 zł. Cokolwiek więc planujemy sfinansować z pożyczonych pieniędzy, nie może być zbyt drogie.

Czas spłaty

W większości przypadków czas na spłatę pożyczki jest dosyć krótki. Oznacza to, że miesięczne raty będą stosunkowo wysokie. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość szybkiego uregulowania należności. Jeśli zależy nam na niższych ratach, lepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy.

Różnice w poszczególnych ofertach

Ponieważ pożyczek gotówkowych może udzielać praktycznie każdy, liczba ofert na rynku jest zatrważająca. Często trudno ocenić, która będzie najkorzystniejsza. Na pewno warto zwrócić uwagę na wartość RRSO, ale o opłacalności kredytu decydują też dodatkowe opłaty, takie jak prowizja lub ubezpieczenie.

Przedstawiana klientom oferta nie zawsze wspomina o wszystkich kosztach, dlatego sami musimy dopytać o szczegóły. W momencie podpisywania umowy musimy dokładnie wiedzieć ile będzie nas kosztowała w sumie pożyczka, co wchodzi w skład tej kwoty i jaki jest termin spłaty.

Słowo przestrogi

Branie pożyczek stało się ostatnimi czasy popularne, ale nie zmienia to faktu, że jest to poważna decyzja finansowa. Podejmując się zobowiązania bądźmy pewni, że damy radę je udźwignąć. W przeciwnym razie narażamy się na wysokie odsetki karne w przypadku opóźnień spłaty.

To właśnie w opłacie karnej kryje się największe niebezpieczeństwo, ponieważ bywa ona niewspółmiernie wysoka do wartości pożyczki. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić różne oferty i zbadać jakie opinie ma dany pożyczkodawca. Dostępne w internecie kalkulatory pozwolą nam w szybki sposób porównać ze sobą różne oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.