Pożyczka na samochód bez zaświadczeń

Planując zakup samochodu należy odpowiednio wcześnie zadbać odpowiednie do planowanego zakupu finanse. Cena samochodów w Polsce waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy w przypadku samochodów używanych i kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych w przypadku samochodów kupowanych w salonie. Dokładna cena zależna jest od marki, stanu, przebiegu, pochodzenia auta, dodatkowego wyposażenia i wielu innych czynników.

Kredyt w banku – konieczność udokumentowania zarobków i ogólnie dobrej sytuacji finansowej

Klienci banków decydując się na wzięcie kredytu muszą się liczyć z długą listą wymagań, które będą musieli spełnić, aby kredyt został im udzielony. Krótko mówiąc – muszą udowodnić swoją wystarczającą zdolność kredytową. Przede wszystkim, konieczne jest udokumentowanie odpowiednich dochodów. Potrzebne jest do tego uzyskanie zaświadczenia w pracy o uzyskiwanych dochodach. Zaświadczenie takie powinno zawierać numer kontaktowy do pracodawcy, w celu weryfikacji podanych w nim danych. Na takie praktyki pracodawcy patrzą zazwyczaj niechętnie. W obecnej sytuacji wiele osób zatrudnionych jest na różnego rodzaju umowach śmieciowych, jak umowy zlecenie, czy umowy o dzieło. Pracownicy zatrudnieni w ten sposób mogą być dosyć łatwo zwolnieni, co nie czyni ich deklarowanych dochodów w oczach banku wiarygodnymi. Najmilej przyjmowane są przez banki osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Niestety, ale takie osoby w dalszym ciągu stanowią w Polsce zdecydowanie mniejszość. Kolejną kwestią jest potencjalna obecność kredytobiorcy w BIK i KRD. W dzisiejszych czasach wiele osób ma kredyty pozaciągane w różnych bankach, co znacznie utrudnia pozyskanie kolejnych. Jeszcze trudniej mają dłużnicy, których nazwisko znalazło się w KRD. W takiej sytuacji uzyskanie kredytu w banku jest praktycznie niemożliwe. Pożyczka na samochód uzyskana w banku nie zawsze jest osiągalna dla osób jej potrzebujących, dlatego sięgają do alternatywnych źródeł.

Pożyczka w instytucji pozabankowej – bez zaświadczeń i zbędnych formalności

Działanie poza regulacjami Ustawy o bankowości pozwala firmom działającym w sektorze pożyczek pozabankowych na zdecydowanie większą swobodę. Firmy te, zabezpieczają spłatę pożyczek przy użyciu innych strategii niż bazujące na pojęciu zdolności kredytowej banki. Wiele z tego rodzaju instytucji udziela więc pożyczek samochodowych, ani nie wymagając od pożyczkobiorców odpowiednich zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach, ani nie sprawdzając ich w BIK, czy KRD. Powoduje to, że wiele osób potrzebujących pożyczki na samochód, które nie mogą uzyskać ich w bankach, korzysta z ofert właśnie takich firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.