Leasing konsumencki: co to jest?

Aby skorzystać z leasingu, nie trzeba posiadać własnej działalności gospodarczej. Mogą wciąż go również osoby fizyczne. Nazywany jest on fachowo leasingiem konsumenckim, bądź też leasingiem prywatnym i jest oferowany przez firmy leasingowe.

Na czym polega?

Leasing konsumencki to pewny rodzaj umowy cywilnoprawnej dedykowanej osobom fizycznym. Jest on świetną alternatywą dla kredytu gotówkowego, a także i kredytu samochodowego i jest pomocny przy kupnie pojazdu. Oprócz tego, że generuje on niskie koszty w stosunku do kosztów kredytu, należy również wiedzieć, że formalnym właścicielem samochodu jest wspomniana firma i to ona jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Niski koszt leasingu jest związany również z tym, że leasingodawca zarabia na możliwości odpisów amortyzacyjnych, z którego korzysta konsument.

Leasing polega na użytkowaniu jakiegoś przedmiotu. Zgodnie z kolei z umową, konsument zobowiązuje się do comiesięcznych spłat w ratach. Ich wysokość określana jest na podstawie m.in. wartości pojazdu oraz okresu spłaty. Klient ma prawo do użytkowania auta, a po spłaceniu zadłużenia, może je odkupić za – najczęściej – jeden procent wartości początkowej, bądź też wymienić go na nowszy model. Warto nadmienić również, że pierwszeństwo wykupu ma oczywiście osoba, która do tej pory użytkowała auto.

Dlaczego warto wziąć leasing prywatny?

Leasing prywatny, tudzież konsumencki, to doskonały sposób na obniżenie kosztów comiesięcznych rat, a także możliwość obejścia kredytów. Banki bowiem posiadają coraz bardziej restrykcyjne weryfikacje klientów i niechętnie udzielają kredytów, a jeśli już – obciążają ich dużymi odsetkami. Wzięcie więc w leasing samochodu przez osobę prywatną jest doskonałym sposobem na ograniczenie między innymi formalności do absolutnego minimum. Oprócz tego, firma leasingowa oferuje między innymi ubezpieczenie na znacznie lepszych warunkach.

Nie da się także zapomnieć o tym, że leasing prywatny pozwala na wybór auta dokładnie takiego, jaki chce konsument. Oprócz tego, istnieje możliwość wyboru między innymi motocykla, quadów i wielu innych pojazdów. Dla wielu istotnym faktem jest również to, że leasing konsumencki nie jest zgłoszony w historię kredytową, co oznacza, że w przypadku zaciągnięcia w przyszłości kredytu konsument nie musi obawiać się o problemy w banku. Ci, którzy zdecydują się na leasing, mogą również liczyć na zniżki u partnerów firmy, które pozwalają zaoszczędzić na usługach związanych z samochodem oraz jego naprawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.