3 wartościowe porady dotyczące pożyczek

Nasze społeczeństwo zachłysnęło się konsumpcyjnym, zachodnim stylem życia. Niestety, zarobki w Polsce nie idą w parze z rosnącymi ambicjami obywateli. Wielu myśli zatem o kredycie, natrafiają jednak na pewne bariery. Nie każdy posiada zdolność kredytową, banki dokładnie sprawdzają naszą historię odnośnie spłacania poprzednich zobowiązań, a także miejsca pracy czy wysokości zarobków. Udając się do firmy pożyczkowej, jesteśmy w stanie tego uniknąć, a pożyczka od ręki będzie w naszym zasięgu. W tym wpisie znajdziecie kilka cennych rad, które przydadzą się Wam, jeśli myślicie o wzięciu pożyczki.

  1. Spłata pożyczki przed terminem nie zawsze jest korzystna. Dostałeś podwyżkę lub wygrałeś na loterii i postanawiasz szybciej uwolnić się od zobowiązań? Chcesz oddać zaciągniętą pożyczkę przed terminem? Wydaje się że firma pożyczkowa powinna być zadowolona. Okazuje się jednak, że jest dokładnie odwrotnie. Takie instytucje zarabiają na odsetkach, a oddając pożyczkę przed terminem pozbawiamy firmę możliwości ich otrzymania. Dlatego zdarza się, że za spłacenie pożyczki przed terminem, umowy z firmą pożyczkową przewidują… kary finansowe.
  1. Upewnij się, od kogo pożyczasz pieniądze. Wybieraj solidne firmy, które na rynku nie pojawiają się jedynie okazjonalnie. Możesz wtedy poczytać opinie o niej w internecie i upewnić się, czy jest to to dobry wybór. Warto także, aby firma miała siedzibę w Polsce. W razie ewentualnych problemów będziesz mógł się skontaktować z jakąś osobą, np. z infolinii lub z oddziału firmy, tymczasem gdy bierzesz pożyczkę przez internet od podejrzanego podmiotu to może być różnie.
  1. Mierz siły na zamiary. Weź pożyczkę na taki okres czasu oraz na taką kwotę, którą będziesz w stanie spłacić w określonym terminie. Lepiej nie ryzykować. Zdarza się, że firmy pożyczkowe oferują preferencyjne warunki dla swoich klientów, jednak jeśli spóźnimy się za spłatą raty, zostają naliczone dodatkowe odsetki. W ten sposób łatwo jest wpaść w błędne koło długów, z którego przez długi czas nie będziemy w stanie się wydostać.

Pożyczki pozabankowe mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jeśli już się na nie decydujemy, warto pamiętać o powyższych zasadach, abyśmy byli zadowoleni z usługi i nie musieli później borykać się z różnymi problemami. Jeżeli natomiast nie mamy żadnych problemów z długami, pracą, zdolnością kredytową, a pieniędzy potrzebujemy na konkretny cel, to może warto rozważyć wzięcie kredytu z banku. Taka opcja również może być korzystna dla wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.